

Srebro koloidalne – co to jest?
Srebro koloidalne – oraz nanokoloidy w odniesieniu do aktualnej sytuacji związanej z rosnącą świadomością na temat działania antywirusowego nabierają nowego znaczenia . Warto jednak pamiętać , że srebro koloidalne ma więcej praktycznych zastosowań. Coraz częściej sięgają po nie firmy farmaceutyczne, branża kosmetyczna i producenci wielu innych gałęzi gospodarki. Aby zrozumieć skąd bierze się tak duża popularność srebra koloidalnego, należy przede wszystkim poznać jego skład, działanie. A także zrozumieć, że wybór właściwego produktu ma najistotniejsze znaczenie dla jego późniejszej skuteczności i działania.
Srebro koloidalne – co to tak właściwie jest?
Nanokoloidalne roztwory metali (Ag, Au, Cu, Pt, Ag/Au, Ag/Cu) to niezwykle małe klastery, składające się z około 100 atomów. Są one zawieszone w idealnie czystej wodzie demineralizowanej. W koloidach cząstki metali stanowią zdecydowanie większą część procentową od ich jonów. To, co najważniejsze – nanokoloidalne roztwory metali są niejonowe, ponieważ nanocząsteczki powstają w drodze rozproszenia czystych, certyfikowanych metali. Nanosrebro zawarte w koloidach jest naturalne.
Srebro koloidalne to substancja o wielu praktycznych zastosowaniach. Jest to zawiesina składająca się najczęściej z dwóch składników. Zwykle jest to woda demineralizowana, w której znajdują się cząsteczki srebra. W zasadzie na tym można by było zakończyć opisywanie jej składu, ale w tym tkwi właśnie błąd wielu osób!
Historia
Skuteczność działania antybakteryjnego srebra nie jest współczesnym odkryciem. Jego antybakteryjne właściwości były wykorzystywane już w V wieku p.n.e. przez Hipokratesa – greckiego lekarza, twórcę motta „medycyna leczy, natura uzdrawia”. Skuteczność jego działania i obiecujące efekty takiej terapii sprawiły, że w XX wieku srebro zaczęło być stosowane rutynowo . Po zabiegach operacyjnych, jako środek zapobiegający infekcjom pooperacyjnym. Co więcej, praktyczne i skuteczne działanie srebra wykorzystali również okuliści, którzy dodawali je do antybakteryjnych kropli do oczu. Z kolei niektórzy lekarze rekomendowali jego stosowanie wewnętrzne. Skoro srebro okazało się tak skutecznym, naturalnym sposobem na walkę z bakteriami, wirusami i innymi patogenami, to czemu obecnie nie jest tak popularne, jak kiedyś?
Przyczyną zmniejszenia zainteresowania srebrem było wprowadzenie antybiotyków do powszechnego stosowania. Miało ono miejsce w latach 40. XX wieku. Jednak wraz z pojawiającymi się nierzadko skutkami ubocznymi stosowania mocnej antybiotykoterapii coraz więcej osób sięga po to, co naturalne, sprawdzone, bezpieczne i skuteczne.
Medycyna nieustannie się rozwija i podąża za potrzebami współczesnych pacjentów. Ostatnie dekady charakteryzują się znacznym wzrostem zainteresowania nanokoloidami i to nie tylko przez osoby prywatne. Także branżę medyczną, kosmetyczną, chemiczną i wiele innych. Ostatnie 20 lat to prawdziwy urodzaj różnorodnych badań nad skutecznością działania nanokoloidów. Wykazują one obiecujące wyniki nie tylko w medycynie, ale również branży produkującej środki do dezynfekcji, branży odzieżowej, rolnej i wielu innych.